Proč využít korektury?

Znám řadu úspěšných lidí, které obdivuji za jejich cílevědomost, pracovitost a odborné znalosti. Mají reprezentativní vystupování, věnují čas tomu, jak vypadají. Mnohdy mě však překvapí dotazy, které se týkají pravidel českého jazyka, jež jsou obsahem učiva už na 1. stupni základní školy. Pro některé z nich jsem takový „přítel na telefonu“: „Evo, prosím tě musím akutně rozeslat mail zaměstnancům a nevím, jak se píše…“

Chápu, kdysi ve škole český jazyk nepovažovali za podstatný, přednější pro ně bylo odborné vzdělání. Mnozí mají za sebou studia v zahraničí, komunikují dobře v cizím jazyce. Až postupem času dospěli k tomu, že správně formulovat a zapsat text v češtině je taky důležité. Někteří to bohužel pochopili až po nějaké trapné zkušenosti, při prezentaci se na plátně objevila hrubá chyba, sálem to zašumělo a celá práce byla znehodnocena.

A právě proto je dobré využít služeb jazykové korektury a s její pomocí umět svoji práci dobře prodat.

To samozřejmě platí o všech školních textech. Slyšela jsem už nemálo příběhů, jak kvalitní diplomovou nebo bakalářskou práci oponent shodil na základě chybné interpunkce.

Mimochodem – špatně napsaná čárka ve větě může rozhodnout i o lidském životě :)

Popravit nelze, nechat naživu!
Popravit, nelze nechat naživu!

Kontaktovat mne můžete na telefonním čísle 731 610 397 nebo emailem na eva@napsanospravne.cz
sekce kontakty zde